La gaz vor fi scumpiri între 20 și 25 la sută

Started by Alex, June 24, 2022, 07:51:59 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Alex

De la 1 iulie vor fi creșteri de prețuri și la gaz, și la energie electrică - mai ales pentru cei care nu și-au schimbat contractele pentru a trece în piața concurențială și rămân în serviciul universal. La gaz vor fi scumpiri între 20 și 25 la sută ,,cam pentru toată lumea", în timp ce la energie electrică, pentru cei care nu au schimbat contractul, creșterile se vor situa între 5 și 7 la sută de la 1 iulie și probabil că va mai fi o creștere similară la sfârșitul anului, spune Răzvan Nicolescu, fost ministru al energiei.

,,Vorbim despre o medie a valorii facturii. În unele localități, mă aștept să fie o creștere mai mare, în altele, o creștere mai mică. Cred că cea mai mare creștere o vom vedea la Cluj, Brașov, Ploiești, Craiova, iar cea mai mică creștere cred că va fi la București.

Continuarea aici:

https://www.digi24.ro/stiri/economie/energie/cu-cat-vor-creste-facturile-la-gaz-si-la-energie-electrica-de-la-1-iulie-un-clujean-ar-putea-plati-mult-mai-mult-decat-un-bucurestean-1551591
Sistem hybrid: 5 KWp panouri Canadian solar pe invertor EaSun IGrid SV II 5KW,eoliana 1KW

Alex

Sistem hybrid: 5 KWp panouri Canadian solar pe invertor EaSun IGrid SV II 5KW,eoliana 1KW